Menu
Your Cart

Најчесто поставувани прашања

1. Дали имате изложбен салон во Македонија?
Да, имаме 7 продажни објекти во Македонија. Во: Виница, Скопје, Велес, Куманово, Битола, Прилеп и Кавадарци. www.mebel-vi.com/saloni

2.Кое е вашето работно време?
Работиме од понеделник до сабота од 08-20ч во сите салони, а во Скопје во сабота до 17ч.

3. Дали произведувате мебел?
Да, произведуваме мебел. Фабриката за производство е во Виница.

4. Дали мебелот го чувате во магацин или произведувате колку што имате нарачано?
Имаме магацински простор во Виница, на површина од 13.500м2.

5. Дали можам да изберам други бои освен оние прикажани на страницата?
Ако производот што Ви се допаѓа нуди опции за боја, можете да изберете од нив.
Тапацираниот мебел (гарнитури и лежаи) ги изработуваме во најразличен избор на бои кои треба да ги видите и одберете во нашите продажни салони.

6. Дали сите производи ги нудиме онлајн?
Онлајн може да се нарача плочестиот мебел што го има на залиха.
Тапацираниот мебел не се нарачува онлајн.

7. Дали е можно да нарачате мебел со одредена големина?
Имаме огромен избор на мебел и скоро сме сигурни дека секогаш ќе најдете нешто соодветно за Вашите потреби. За жал, ние не нудиме мебел во други големини освен оние наведени во описот на производот. Ве молиме, известете ни што точно барате и во какви големини и секогаш ќе Ви помогнеме да пронајдете совршен избор за Вас ????

8. Дали е можно да се направи промена во димензиите?
Нашето произвдство е сериско и не изработуваме по нарачка. Но затоа нудиме голем асортиман на димензии кои сигурно ќе ги задоволат Вашите барања.

9. Која е цената и димензиите на производот?
Сите цени се наведени на страницата за производот. Ако има опции за дополнителни додатоци, цената се прилагодува автоматски и веднаш се менува на страницата. Цените се со пресметан ДДВ. Димензиите ги пишува во описот на секој производ.

10. Колку време е испораката?
Рокот на испорака на производите зависи од видот на производ, односно од тоа дали се нарачува готов производ или се нарачува производ по изработка, и изнесува до 20 дена;

11. Дали монтажата е вклучена во цената?
Монтажата не е вклучена во цената.

12. Дали давате гаранција за мебелот што го нудите?
Нашите производи имаат 12 месеци гаранција.

13. Како можам да платам за мебелот?
Постојат неколку начини на плаќање, па можете да ги изберете:
• Плаќање во готово – Кога се склучува нарачката се плаќа целиот износ или одреден процент како аванс а остатокот се доплаќа на денот на достава на мебелот;
• Плаќање на рати без камата со кредитни картички
– овозможено преку картиците на Стопанска банка, без камата, до 12 рати;
– овозможено преку картиците на NLB Тутунска банка, без камата, до 24 рати;
• Плаќање на рати преку потрошувачки инстант кредит – овозможено преку НЛБ Тутунска Банка до 36 рати;
• Плаќање на рати со кредит – овозможено преку iute Credit Makedonija до 24 рати;
• Плаќање на рати преку договор за соработка – Мебел-Ви има склучено договори за соработка со многу институции, синдикати и претпријатија со кои се овозможува вработените во тие субјекти да пазаруваат на рати во нашите салони.
• Плаќање со American Express картички.
• Плаќање со Дајнерс картички.

14. Дали испораката е бесплатна?

Мебел-Ви обезбедува доства за сите производи купени во сопствените салони. Доставата на производите е бесплатна за сите нарачки чија вредност надминува 8.000 денари. За поединечни нарачки со вредност под 8.000 денари, за кои купувачите сакаат сакаат достава до домашната адреса се доплаќа за превоз 600 денари, во спротивно робата се доставува до продажниот салон каде е направена нарачката.

15. Како можам да направам нарачка?
Може да нарачате на веб-страницата или да ни пишете на [email protected] со давање на Вашето целосно име, адреса за испорака, телефонски број за контакт. Можете исто така да контактирате со нас на 033/362-511 или 078/500-200 и ние ќе се потрудиме да ви помогнеме. ????

16. Како можам да добијам ажурирани информации за мојата нарачка?
Можете да контактирате со нас на телефон 033/362-511 или на е-пошта на [email protected] со бројот на Вашата нарачка и ќе Ви обезбедиме информации за тековниот статус и доколку е можно – датумот на испорака.